ساخت سوله : ساخت سوله به روش های تیرورقی , خرپایی و یو بی ام صورت می گیرد که هر کدام محاسبات و روش ساخت خاص خود را دارند . به وسیله روش های ساخت سوله ها می توان سازه هایی با ابعاد دلخواه و انعطاف پذیر ساخت که این سازه ها از وزن کمی برخوردار باشند و نیاز به فونداسیون های سنگینی هم نداشته باشند می توان سازه هایی با مقاومت بالا ساخت که در برابر عوامل و فشارهای وارده بسیار ایمن هستند .

شرکت های سوله سازی با حداکثر توان خود سعی در ساخت سوله هایی با کم ترین معایب و بیش ترین قابلیت ها دارند که بتوانند به رفع کامل نیازهاشان بیانجامند . در گذشته ساخت سوله ها با محدودیت ها و موانع جدیدی روبه رو بود مهم تر از همه روش ساخت این سوله ها بود که عمدتا روش تیرورقی بود , سوله های تیرورقی با وزن های سنگینی تولید می شد که سبب افزایش هزینه های ساخت سازه نیز می شد با این حال روشی متداول در ساخت سوله ها بود چرا که روش های جدید تر و مدرن تر هنوز پا به این عرصه نگذاشته بودند . با پیدایش روش های جدیدتری مانند روش های خرپایی تحولی عظیم در این صنعت پدید آمد این روش با رفع محدودیت های روش های سابق توانست مورد توجه بسیاری در صنعت سوله سازی قرار بگیرد .

ساخت سوله

یکی از مراحل اساسی ساخت سوله ها، طراحی سوله  است که باید با دانش زیادی توام باشد نه تنها این مرحله بلکه تمامی مراحل سوله سازی نیاز به مهارت و دانش زیادی دارد طراحی ها توسط مهندسان سازه صورت می گیرد و بعد از آن سازه را برطبق نقشه های طراحی شده می سازند ساخت سازه های فلزی به جهت بالا بردن مقاومتشان زمان بر است که در ساخت سوله ها سعی شده این زمان به حداقل برسد , ساخت سازه کامل که شد و بعد از تست های کنترل کیفیت سازه بارگیری شده و به محل مورد نظر حمل می شود و بعد از آن هم سازه نصب گردیده و آماده ی بهره برداری می شود .

۱۳۹۶-۱۲-۱۷ ۱۴:۱۵:۵۸ +۰۰:۰۰